Hoitotyöntekijöiden kesätyöpaikat, tehostettu palveluasuminen, Parkano ja Kihniö

Kolmostien Terveys Oy hakee lähihoitajia kesäsijaisuuksiin.

Avoimet tehtävät ovat asumispalveluissa Parkanossa ja Kihniöllä ikäihmisten tehostetun palveluasumisen asumisyksiköissä Rauhalassa, Rantakodossa, Väistössä ja Suutarin Pihlajassa sekä kehitysvammaisten autetun/erityisen vaativan asumisen asumisyksiköissä Pihlajalinnussa, Kotipihlajassa ja Uunilinnussa.

Asumispalveluissa haluamme tarjota asukkaille kodin, jossa itsenäisyys ja yksilöllisyys ovat toiminnan kulmakiviä. Edellytämme työntekijöiltämme innovatiivisuutta ja aitoa, ehdottoman asiakaslähtöistä asennetta. Haluamme kehittää työtämme ja olla ylpeitä siitä.

Perehdytämme sinut tehtävään yksilöllisesti. Tukenasi on yksikkösi tiimi sekä palveluvastaava.

Kelpoisuusvaatimuksena on tehtävään soveltuva sosiaali- ja terveysalan perustutkinto (lähihoitaja). Edellytämme rekisteröitymistä Valviran ammattihenkilörekisteriin. Huomioimme myös lähihoitajaopiskelijat. Kesätyötä on mahdollista toteuttaa oppisopimuksella.

Lähetäthän hakemuksesi mahdollisimman nopeasti, käsittelemme hakemuksia jo hakuajan kuluessa ja täytämme paikkoja mahdollisimman pian. Huomioimme toiveesi työvuorojen suhteen.

Linkki hakulomakkeeseen.

Lisätietoja tehtävistä antavat:
Rauhala: Johanna Lintula 044 7865331 johanna.lintula@pihlajalinna.fi
Rantakoto: Minna Perälä 044 7865329 minna.perala@pihlajlinna.fi
Väistö: Laura Kontti 044 7865707 laura.kontti@pihlajalinna.fi
Suutarin Pihlaja: Soili Turunen 044 7541406 soili.turunen@pihlajalinna.fi
Pihlajalintu: Mauri Kuivanen 044 7865327 mauri.kuivanen@pihlajalinna.fi
Kotipihlaja: Kirsi Rauhala 044 7541424 kirsi.rauhala@pihlajalinna.fi
Uunilintu: Riikka Pukkila 040 3581981 riikka.pukkila@pihlajalinna.fi