Rekrytoinnin yhteystiedot

Ota meihin yhteyttä! Voit olla yhteydessä rekrytointitiimiin tai aluekohtaisiin vastuuhenkilöihin. Yhteystiedot löydät alta.

Avoimen hakemuksen löydät täältä.

Rekrytointitiimi

Lääkärit ja lääketieteen opiskelijat:
Rekrytointipäällikkö Teija Santala
040 582 9111
teija.santala@pihlajalinna.fi

HR-asiantuntija Sanna Simola
044 522 4516
sanna.simola@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Laura Ijäs
Päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
0400 418 788
laura.ijas@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Mona Soidinmäki
Päivystysvastaava: Tampereen Hatanpää ja Kuusamo
040 457 7864
mona.soidinmaki@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Annika Ylönen
Päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
040 901 3312
annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Jarkko Järvenpää
040 328 0894
jarkko.jarvenpaa@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Juho Siikaluoma
040 821 2854
juho.siikaluoma@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Maarit Mikkanen
040 162 6029
maarit.mikkanen@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Saara Kivioja
040 726 5952
saara.kivioja@pihlajalinna.fi

laakarirekrytointi@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit ja hammaslääketieteen opiskelijat:
Asiakkuusvastaava Juha Jäälinoja
041 506 3300
juha.jaalinoja@pihlajalinna.fi

Hoito- ja muu henkilökunta:
HR-asiantuntija Sirkku Paukkunen
050 598 6844
rekry@pihlajalinna.fi

Etälääketieteen rekrytointitiimi

Rekrytointi- ja resursointijohtaja Eveliina Mauno-Tervala
050 338 1198
eveliina.mauno-tervala@pihlajalinna.fi

Palvelu- ja rekrytointipäällikkö, psykiatria Marika Pöyri-Pirkola
040 730 7657
marika.poyri-pirkola@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Laura Iisakka
040 573 0517
laura.iisakka@pihlajalinna.fi