Pirkanmaa ja Satakunta

Petusterveydenhuolto

Mänttä-Vilppula ja Juupajoki (Mäntänvuoren Terveys Oy)

Vastaava lääkäri Kimmo Turunen
044 466 3370
kimmo.turunen@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Anne Karmala
040 637 6755
anne.karmala@pihlajalinna.fi

Parkano ja Kihniö (Kolmostien Terveys Oy)

Johtava lääkäri Lasse Korpi
044 786 5405
lasse.korpi@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Jussi Paukkunen
040 537 5717
jussi.paukkunen@pihlajalinna.fi

Päivystykset:
Rekrytointiasiantuntija Maria Vihijärvi
Päivystysvastaava: Tampereen Hatanpää ja Kuusamo
040 901 3309
maria.vihijarvi@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Laura Ijäs
Päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
0400 418 788
laura.ijas@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Annika Ylönen
Päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
040 901 3312
annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Lääkärikeskukset, sairaalat, työterveys ja hammasklinikat

Vastaanottavat lääkärit:
Vastaava lääkäri Susanna Riuttala
050 3878 004
susanna.riuttala@pihlajalinna.fi

Leikkaavat lääkärit:
Sairaalan ylilääkäri Petri Sillanpää
040 5131 792
petri.sillanpaa@pihlajalinna.fi

Työterveyslääkärit:
Vastaava työterveyslääkäri Aulikki Juntunen
050 3173 970
aulikki.juntunen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastaava hammaslääkäri Petri Nurmenniemi
040 480 6625
petri.nurmenniemi@pihlajalinna.fi