Pirkanmaa ja Satakunta

Hei, ja tervetuloa Pirkanmaan ja Satakunnan rekrytointisivuille!

Tarjoamme erilaisia, mielenkiintoisia ja täysin räätälöitäviä työmahdollisuuksia tarpeidesi ja mielenkiinnon kohteidesi mukaan. Meistä on ilo huomata, että olet kiinnostunut Pihlajalinnasta työnantajana. Meillä sinun on mahdollista päästä osaksi moniammatillista asiantuntijayhteisöä, kehittämään ja vaikuttamaan Pihlajalinnan toimintaan sekä kehittymään urallasi kohti tavoitteitasi!

Opiskelija! Toimipisteissämme on mahdollisuus tehdä laajasti erilaisia harjoittelujaksoja ja työjaksoja opiskelun eri vaiheissa. Ota rohkeasti yhteyttä, niin suunnitellaan yhdessä tilanteeseesi sopiva kokonaisuus.

Odotamme yhteydenottoasi!

Perusterveydenhuolto

Mänttä-Vilppula ja Juupajoki (Mäntänvuoren Terveys Oy)

Johtava lääkäri Sanna Mäki
040 921 0118
sanna.maki@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Anne Karmala
040 637 6755
anne.karmala@pihlajalinna.fi

Parkano ja Kihniö (Kolmostien Terveys Oy)

Johtava lääkäri Lasse Korpi
044 786 5405
lasse.korpi@pihlajalinna.fi

Vastaava hammaslääkäri Jussi Paukkunen
040 537 5717
jussi.paukkunen@pihlajalinna.fi

Päivystykset:
Rekrytointiasiantuntija Mona Soidinmäki
Päivystysvastaava: Tampereen Hatanpää ja Kuusamo
040 457 7864
mona.soidinmaki@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Laura Ijäs
Päivystysvastaava: Jämsä ja Mänttä-Vilppula
0400 418 788
laura.ijas@pihlajalinna.fi

Rekrytointiasiantuntija Annika Ylönen
Päivystysvastaava: Alavus ja Parkano
040 901 3312
annika.ylonen@pihlajalinna.fi

Lääkärikeskukset, sairaalat, työterveys ja hammasklinikat

Vastaanottavat lääkärit:
Vastaava lääkäri Susanna Riuttala
050 3878 004
susanna.riuttala@pihlajalinna.fi

Leikkaavat lääkärit:
Sairaalan ylilääkäri Petri Sillanpää
040 5131 792
petri.sillanpaa@pihlajalinna.fi

Työterveyslääkärit:
Vastaava työterveyslääkäri Aulikki Juntunen
050 3173 970
aulikki.juntunen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit:
Vastaava hammaslääkäri Petri Nurmenniemi
040 480 6625
petri.nurmenniemi@pihlajalinna.fi