Uusimaa

Hei, ja tervetuloa Uudenmaan rekrytointisivuille!

Uudenmaan alueella tarjoamme laajasti erilaisia, mielenkiintoisia ja täysin räätälöitäviä työmahdollisuuksia niin lääkäreille, hoitohenkilökunnalle, laboratoriohoitajille kuin avustavalle henkilökunnallekin. Työ voidaan suunnitella ja toteuttaa tarpeidesi ja mielenkiinnonkohteidesi mukaan. Meillä sinun on mahdollista päästä osaksi moniammatillista asiantuntijayhteisöä, kehittämään ja vaikuttamaan Pihlajalinnan toimintaan sekä kehittymään urallasi kohti tavoitteitasi!

Toimipisteissämme on mahdollisuus työskennellä erilaisissa tehtävissä niin lääkärikeskuksissamme, leikkausyksikössämme Laser Tilkassa, suun terveyden alalla, laboratoriossa kuin välinehuollossakin. Ota rohkeasti yhteyttä, niin suunnitellaan yhdessä tilanteeseesi sopiva kokonaisuus.

HUOM! Tarjoamamme harjoittelupaikat hoityön opiskelijoille julkaistaan Jobiili-järjestelmässä. Aikaisemmasta käytännöstä poiketen harjoittelupaikan varaaminen sähköpostitse ei ole enää mahdollista.

Odotamme yhteydenottoasi!

Rekrytointiasiantuntija Maarit Mikkanen
040 162 6029
maarit.mikkanen@pihlajalinna.fi

Hoitotyöntekijät sekä avustava henkilökunta
Työterveys ja leikkaustoiminta:
Palvelupäällikkö Tuula Elovaara
040 068 8702
tuula.elovaara@pihlajalinna.fi

Suunterveys ja lääkärikeskustoiminta:
Palvelujohtaja Anna Artto
050 598 6950
anna.artto@pihlajalinna.fi

Yleis- ja erikoislääkärit
Johtava ylilääkäri Erik Mandelin
050 430 1513
erik.mandelin@pihlajalinna.fi

Ylilääkäri Marita Fallström
marita.fallstrom@pihlajalinna.fi

Sairaala- ja leikkaustoiminta
Ylilääkäri Tatu Mäkinen
050 309 8768
tatu.makinen@pihlajalinna.fi

Urheiluklinikka
Ylilääkäri Mikko Ovaska
050 495 4662
mikko.ovaska@pihlajalinna.fi

Kuvantaminen
Vastaava lääkäri Ari Lehtinen
040 5022 543
ari.lehtinen@pihlajalinna.fi

Hammaslääkärit
Vastuuhammaslääkäri Terho Lintula
040 729 8932
terho.lintula@pihlajalinna.fi